Grzegorz Truchel

Dyrektor Biura Zarządzania Usługami Medycznymi, PZU Zdrowie

W PZU Zdrowie odpowiada za obszar organizacji obsługi klienta, rozwój portalu klienta i narzędzi wspierających obsługę klienta, rozliczanie z placówkami medycznymi, obsługę ubezpieczeń lekowych także wdrożenie e-comerce (usług fee for service).

Z Grupą PZU związany od 20 lat. Posiada doświadczenie m.in. w obszarach  IT, obsługi produktów ubezpieczeniowych, opieki medycznej, obsługi produktów lekowych, wdrażania zmian organizacyjnych, gdzie pełnił role Dyrektora ds. Wsparcia Operacji nadzorującego operacje ubezpieczeniowe w PZU Życie SA, Dyrektora Obsługi w Centrum Obsługi Ubezpieczeń. W latach 2013-2017 pracował w obszarze innowacji i rozwoju w PGE SA, gdzie kierował programem wdrożenia Modelu Operacyjnym całej Grupy Kapitałowej PGE a także prowadził projekty z obszaru B+R.

Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej na specjalności Systemy Informatyczne. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu ubezpieczeń w Akademii Finansów w Warszawie. Absolwent programu rozwojowego dla liderów projektów B+R w w Grupie Kapitałowej PGE – Akademia Komercjalizacji.