Maciej Malenda

Koordynator Digital Health Hackathon

Maciej Malenda, Head of Partnerships, Infermedica,  jest doświadczonym profesjonalistą z zakresu zdrowia cyfrowego. Od 2019 rokuzwiązany z Infermedica, w której odpowiada za budowanie i utrzymywanie partnerstw biznesowych oraz wsparcie w strategicznym rozwoju produktów. Ponadto, od 2018 roku wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie specjalizuje się w tematach technologii i transformacji cyfrowej.

W latach 2017-2019 jako Dyrektor ds. Innowacji współtworzył oraz prowadził dział innowacji – „Health Innovators by Medicover”. W ramach pracy skupiał się na monitorowaniu, pilotowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z obszaru ochrony, profilaktyki zdrowia oraz polepszaniu efektywności leczenia i zarządzania placówkami  zdrowia.

Wcześniej pracował w IBM, gdzie m.in. odpowiadał za sprzedaż i wdrażanie rozwiązań IBM Watson na obszarze Polski i krajów bałtyckich. Uczestniczył w projekcie e-Zdrowia, konsultował wiele jednostek medycznych w obszarze polepszania jakości dokumentacji medycznej, interoperacyjności i koordynacji opieki.

Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Politechniki Warszawskiej gdzie ukończył kierunek Automatyki i Robotyki. Promotor innowacyjnych rozwiązań technologicznych, inżynier i pasjonat nowych technologii. Prywatnie ojciec dwóch synów, w wolnych chwilach perkusista i triatlonista.