Infoshare 2020. Czy te start-upy odmienią oblicze medycyny?

13-09-2020

Na tej największej imprezie technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej nigdy nie brakowało interesujących rozwiązań z zakresu technologii w ochronie zdrowia. Nie inaczej będzie tym razem.

Blisko 200 czołowych prelegentów z Polski i ze świata, inwestorzy z Doliny Krzemowej, wiodące europejskie VC, a także ponad 250 technologicznych startupów i największych globalnych korporacji. To wszystko podczas Infoshare 2020. Wydarzenie startuje 23 września w formacie online i potrwa 6 dni.

Aby się zarejestrować wystarczy kliknąć tutaj.

Infoshare to aż 9 scen tematycznych z prelekcjami na żywo, w trakcie których eksperci z całego świata omówią istotne zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, sztucznej inteligencji oraz przyspieszenia globalnego rynku technologicznego wywołanego COVID-19. Tegoroczna edycja to także kompendium wiedzy na temat skutecznych sposobów zwiększania sprzedaży, budowania marki oraz studium najciekawszych wdrożeń technologicznych gigantów i innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez startupy. Wszystko będzie prezentowane w wirtualnej przestrzeni EXPO.

Na jednej z 3 głównych scen konferencji, eksperci z całego świata omawiać będą m.in. zagadnienia z pogranicza świata ludzi i maszyn, oraz zagrożenia i szanse płynące z wykorzystania najnowszych trendów digital w medycynie czy walce z terroryzmem. Zobaczymy mi.n.:

Audrey Tang – minister ds. cyfryzacji Tajwanu, która przekona słuchaczy, że technologię warto uczłowieczać: „Internet rzeczy” powinien stać się “internetem istot”.

Anis Uzzaman (Pegasus Tech Ventures) – inwestor w SpaceX i Airbnb zdradzi tajniki budowania startupów i wskaże typowe błędy, których przedsiębiorcy powinni unikać podczas budowania swoich biznesów.

O umiędzynarodowieniu firm, na przykładzie w Spotify, opowie Axel Bard Bringéus (EQT Ventures/ex Spotify). Podzieli się wnioskami i spostrzeżeniami na temat tego, jak gigant utrzymał tak szybkie tempo rozwoju, likwidując wąskie gardła po drodze.

David Shanks (NZ Classification Office) pokaże granice wolności i ochrony społeczeństwa w mediach społecznościowych. Z kolei James Rogers (SDU / LSE) wyjaśni, w jaki sposób terroryści wykorzystują technologię i drony do zabijania ludzi.

Na scenie pojawi się także pierwsza na świecie psychiatra robotów – Joanne Pransky, która przedstawi widowni swoich robotycznych pacjentów i roztoczy wizję przyszłości, w której roboty są partnerami, towarzyszami i współpracownikami ludzi.

Cybernetyczny świat przybliży również Robert Riener (ETH Zurich), ekspert w dziedzinie interakcji sensoryczno-motorycznych między ludźmi i maszynami, który odpowie na pytanie czy cyborgi są dla nas zagrożeniem, czy szansą.

Zobaczymy także Shari Langemak, która jest lekarzem i cyfrowym strategiem zdrowia. Jej wystąpienia i wykłady dotyczą głównie możliwości i wyzwań związanych z postępującą cyfryzacją w opiece zdrowotnej. Jako dyrektor ds. Innowacji w szwajcarskiej klinice cereneo i dyrektor generalny niemieckiego start-upu telerehabilitacyjnego Relearn Labs, Shari pracuje nad nowym wynalezieniem rehabilitacji po udarze za pomocą nowych narzędzi cyfrowych i procesów opieki. Poza pracą i działalnością mówczą doradza kilku startupom i inwestorom.

Pełna lista prelegentów.

Start-upy medyczne

Na wirtualnej scenie zaprezentuje się wiele start-upów, które oferują rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia. Wśród nich znajdą się takie jak:

  •  Aether Biomedical. Polski start-up pracujący nad  wielofunkcyjną bioniczną kończyną łączącą łatwość kontroli z elegancką, solidną konstrukcją [Więcej].
  • AIDA Diagnostics. Także polski start-up, którego rozwiązaniem jest oprogramowanie wspomagające podejmowanie decyzji dla lekarzy z systemem zarządzania pamięcią masową dla szpitali i banków krwi [Więcej].
  • BeneTalk. Rozwiązaniem tego brytyjskiego start-upu jest urządzenie wearable do rozpoznawania mowy, które może pomóc osobom z zaburzeniami mowy [Więcej].
  • DEBN. Rozwiązaniem polskiego start-upu jest unikalna igła do biopsji prostaty, która dostarcza skuteczną kombinację antybiotyków bezpośrednio do prostaty [Więcej].
  • Doctors 4 Africa. Również brytyjska firma zajmująca się tworzeniem innowacyjnego systemu do teleporad, który może pomóc słabo rozwiniętym społecznościom, szczególnie w Afryce, uzyskać pomoc medyczną [Więcej].
  • Foodtgroot. To czeska aplikacja do skanowania żywności, która może pomóc przy zakupach spożywczych, co może być kluczowym rozwiązaniem dla osób mających szczególne diety. Aplikacja umożliwia wsparcie przy zakupach pod konkretną ofertę żywieniową [Więcej].
  • Goodsomia. Szwedzki start-up dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie badań przesiewowych i profilaktyki chrapania dla ludzi na całym świecie [Więcej]. 
  • Happy G. Cypryjski start-up specjalizuje się w zaawansowanej analityce danych, która ma w założeniu wspierać lekarzy pod kątem profilaktyki i leczenia kobiet. Z racji, że większość danych historycznych dotyczy męskich pacjentów, misją Happy G jest zmiana tego paradygmatu [Więcej].
  • Haut AI. To estońska firma dostarczająca platformę SaaS opartą na sztucznej inteligencji dla firm z branży pielęgnacji skóry i farmacji. Rzeczona platforma umożliwia gromadzenie, przechowywanie, zarządzanie i analizę danych dotyczących pielęgnacji skóry i zdrowia skóry za pomocą uczenia maszynowego [Więcej].
  • Higo. To urządzenie polskiego start-upu umożliwiające zdalny kontakt z lekarzem specjalistą lub specjalnie wyszkolonym chat-botem medycznym [Więcej].
  • iLoF. To przygotowane przez brytyjski zespół rozwiązanie chmurowe oparte na sztucznej inteligencji. Celem technologii jest identyfikacja nanostruktury biologicznej w płynnych dyspersjach (np. Plazmie) [Więcej].
  • Medicsen. To kolejne rozwiązanie polskiego start-upu mające na celu troskę o zdrową skórę. Rozwiązanie Medicsen umożliwia lepsze gojenie ran [Więcej].
  • Neuroloom. Brytyjski start-up proponuje biohybrydowe elektrody, które mogą być wsparciem przy chorobach auto-immunologicznych. Urządzenie umożliwia elektryczną stymulację neuronów, co ma ułatwić terapię [Więcej].
  • Raccoon. Ten polski start-up jest twórcą narzędzia takiego jak Raccoon Recovery służącego do rehabilitacji fizycznej po urazach i chorobach neurologicznych, które zapewnia lepsze wyniki pacjentom i oszczędza czas terapeuty [Więcej].
  • S-case. To przygotowane przez polski start-up urządzenie do wczesnego wykrywania początku choroby. Misją S-case jest umożliwienie personelowi medycznemu łatwiejszego podejmowania decyzji medycznych za pomocą inteligentnych czujników i sztucznej inteligencji. w jednym przenośnym i wielofunkcyjnym urządzeniu [Więcej].
  • Stressless. Polski start-up proponuje to urządzenie do noszenia na ciele, które pomaga dzieciom nauczyć się kontrolować siebie i radzić sobie z wybuchami emocjonalnymi i problemami ze zmniejszoną uwagą [Więcej].
  • Therapify. To także polska aplikacja mobilna, która motywuje, pomaga w pracy nad kondycją psychiczną i umożliwia odbywanie psychoterapii online. Zaprojektowana przez psychologów, psychiatrów i osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego [Więcej].
  • Unicorn VR World. Polski start-up oferuje unikatowe oprogramowanie VR pomagające w terapii dzieciom ze studium autyzmu [Więcej].
  • Vevios. Rozwiązaniem szwedzkiego start-upu jest bransoletka umożliwiająca szybki i bezpośredni kontakt z pogotowiem ratowniczym bądź lekarzem specjalistą [Więcej].
  • VideoOculograph. To urządzenie do badania wzroku przygotowane przez rosyjski start-up. Innowacyjność narzędzia polega na wykorzystaniu zaawansowanej analityki danych do przygotowania jeszcze bardziej precyzyjnych diagnoz [Więcej].
  • WashInnovation. Produktami polskiego start-upu są unikatowe umywalki i prysznice online pozwalające utrzymać higienę w sytuacjach, gdy brakuje bieżącej wody. Rozwiązania umożliwiają pozyskiwanie wody z atmosfery [Więcej].
  • YOT Maps. Rozwiązaniem polskiego start-upu jest pierwsze urządzenie EEG-biofeedback dla seniorów [Więcej].

Więcej informacji na temat konferencji na stronie https://infoshare.pl/