Hans Erik Henriksen

Prezes Healthcare Denmark

Hans Henriksen jest Prezesem Healthcare DENMARK – organizacji Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), powołanego do promowania duńskich rozwiązań i kompetencji  w zakresie opieki zdrowotnej poza granicami kraju. Healthcare DENMARK to platforma komunikacji z międzynarodowymi partnerami i promocji skutecznych duńskich rozwiązań, unikając reprezentowania indywidualnych przedsiębiorstw.

Jego gruntowna wiedza z zakresu opieki zdrowotnej to wynik ponad dwudziestoletniego doświadczenia w pracy na kierowniczych stanowiskach w sektorze opieki zdrowotnej.

Piastował stanowisko Prezesa innowacyjnej duńskiej spółki Cetrea, specjalizującej się w rozwiązaniach IT dla branży zdrowotnej. Spółka w latach 2008 – 2012 umocniła swój status, jako wiodącego dostawcy rozwiązań na rynek duński, jednocześnie wprowadzając swoje usługi na rynek skandynawski, niemiecki, holenderski oraz na terenie USA.

Był również odpowiedzialny za dział opieki zdrowotnej IBM w północnej i wschodniej części Europy, (w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, krajach skandynawskich oraz Europie Środkowo-Wschodniej) oraz Afryce Południowej.

Od 2008 roku pracuje jako członek zarządu w firmach zajmujących się opieką zdrowotną oraz systemami informatycznymi dedykowanymi opiece zdrowotnej. W 2012 roku był członkiem Duńskiego Rządowego Zespołu Rozwoju zajmującego się rozwiązaniami w zakresie opieki zdrowotnej i rozwiązań socjalnych.