Lydia Lilja

Senior Vice President, GE Healthcare Partners Nordics

Lydia Lilja posiada rozległe doświadczeniem w obszarze opieki zdrowotnej. Pasjonatka technologii. Szuka odpowiedzi na pytanie, jak system ochrony zdrowia może wykorzystać nowe technologie w celu zwiększenia dostarczanej wartości.

Lydia rozpoczęła swoją karierę zawodową jako Product Manager w GE Healthcare Life Science, po czym dołączyła do zespołu Boston Consulting Group, gdzie opiekowała się projektami strategicznymi oraz dużej skali projektami usprawniającymi, przeznaczonymi dla zespołów kierowniczych największych firm sektora MedTech i Pharma. Jej aktywność obejmowała także współpracę  z  Ministerstwami Zdrowia oraz decydentami branżowymi na całym świecie. Po siedmiu latach opuściła Boston Consulting Group, jako Dyrektor.

Obecnie ponownie dołączyła do GE Healthcare, przewodząc tej wielokrotnie nagradzanej instytucji. Koncentruje się na wspieraniu podmiotów finansujących w zwiększaniu efektywności poprzez wykorzystanie nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI).  Lydia uzyskała tytuł Magistra Biotechnologii na Uniwersytecie Kungliga Tekniska Högskolan w Sztokholmie. W 2011 roku była finalistką konkursu Future Female Leader Award.