Mobilny robot do dezynfekcji

05-06-2020
Robot mobilny firmy UVD-RobotsRobot mobilny firmy UVD-Robots / Robot mobilny firmy UVD-Robots

Mobilny robot do dezynfekcji stworzony przez duńską firmę UVD-Robots znalazł zastosowanie w ponad 50 szpitalach na całym świecie. Jest to realne wsparcie dla szpitali w dobie pandemii COVID-19, ale także po czasie koronawirusa znajdzie realne zastosowanie.

PODSTAWOWE INFORMACJE

  • Kto wdrożył: 50 szpitali na całym świecie, m.in. Danii, Chinach (Wuhan), Włoszech, Niemczech, Tajlandii, Wielkiej Brytanii
  • Technologia: Mobilny robot do dezynfekcji
  • Kategoria: robotyka
  • Przyczyna: w dobie koronawirusa dezynfekcja pomieszczeń stała się kluczowa. Sposobem na ograniczenie możliwości zarażenia przez personel medyczny i automatyzacji procesu dezynfekcji może być zastosowanie mobilnego robota.
  • Data i miejsce wdrożenia: 2020, Dania
  • Zaangażowane strony: Firma UVD-Robots, Health Tech Hub Copenhagen, szpitale

W dobie epidemii COVID-19 dezynfekcja pomieszczeń, szczególnie medycznych, stała się palącą i kluczową kwestią. Bez odpowiedniej dezynfekcji nie jest możliwa walka z zaraźliwą chorobą jaką jest SARS-CoV2. W większości przypadków dezynfekcją zajmują się ludzie, przez to także oni są zagrożeni zarażeniem. Idealnym rozwiązaniem byłoby przeprowadzanie dezynfekcji bez udziału czynnika ludzkiego. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki zastosowaniu robota mobilnego. Takiego dostarcza firma UVD-Robots.

O FIRMIE

UVD-Robots ma siedzibę w Odense w południowym regionie Danii i specjalizuje się w robotycznej dezynfekcji. Firma opracowała robota UVD, który jest robotem mobilnym do dezynfekcji.

PROBLEM

  • konieczność dezynfekcji pomieszczeń
  • problem zarażenia się personelu medycznego w trakcie dezynfekcji

ROZWIĄZANIE

  • Mobilny robot do dezynfekcji
  • Automatyczny proces dezynfekcji

Mobilny robot firmy UVD-Robots jest stosowany jako część regularnego cyklu czyszczenia i ma na celu zapobieganie oraz ograniczanie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, wirusów, bakterii i innych rodzajów szkodliwych mikroorganizmów organicznych w środowisku poprzez rozkład ich struktury DNA za pomocą technologii UV-C światło. Robot ten po odpowiedniej konfiguracji i mapowaniu terenu wraz z operatorem, również staje się autonomiczny. Wyposażono go w opcję dezynfekcji za pomocą światła ultrafioletowego. Poruszanie się również ułatwia mu lidar oraz system wizyjny. Robot jest bezpieczny, niezawodny i eliminuje błędy ludzkie. Ponadto jest przyjazny dla użytkownika i jest przeznaczony do obsługi przez personel sprzątający na co dzień.


WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE ZNAJDZIESZ TUTAJ

KORZYŚCI

Automatyzacja procesu czyszczenia i dezynfekcji.

OKIEM KLIENTA

Obecnie robot znalazł zastosowanie w ponad 50 szpitalach na całym świecie, m.in. Danii, Chinach (Wuhan), Włoszech, Niemczech, Tajlandii, Wielkiej Brytanii.