Kategorie działu: SatelitaKaretkaTelekomunikacjaCOVID-19Poradniki onlineRaportAutomatyzacja

Dobre praktyki

24-02-2022
CliniNote w Narodowym Instytucie Onkologii

Jak oszczędzić czas lekarzy i jednocześnie czerpać wiedzę oraz wartościowy materiał do analiz i badań z notatek profesjonalistów medycznych? Na tak postawione pytanie odpowiada CliniNote – oprogramowanie przygotowane przez polski start-up. Od 2021 r z aplikacji korzysta Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy – największa placówka onkologiczna w Polsce.

16-07-2021
Cyfryzacja oddziałów intensywnej terapii

Funkcjonowanie oddziałów intensywnej terapii jest rosnącym wyzwaniem dla szpitali ze względu na zwiększające się obłożenie, koszty i trudności z zapewnieniem odpowiedniego personelu. Wdrożenie systemu usprawniającego obieg dokumentacji w University Hospitals of North Midlands udowadnia, że możliwe są oszczędności czasu i pracy, przy jednoczesnym zwiększeniu rentowności placówki medycznej wykorzystującej technologie cyfrowe.

20-05-2021
Pomoc dla fizjoterapeutów: ćwiczenia w aplikacji

Platforma Physitrack umożliwia przepisywanie indywidualnych programów ćwiczeń i monitorowanie postępów pacjenta. Pozwala także na monitorowanie bólu i zbieranie informacji w postaci ankiet i kwestionariuszy.

18-01-2021
Rozwiązania cyfrowe w opiece nad seniorami w Danii

Dania jest jednym z europejskich liderów w opiece nad seniorami, a także we wdrażania cyfrowych rozwiązań w tej dziedzinie. Nowe technologie już obecnie dostępne w tym kraju poprawiają jakość życia osób starszych, ale także ułatwiają pracę ich opiekunom.

08-10-2020
eSzpital i trendy IT w ochronie zdrowia

Hasło „bezpieczny szpital” w ostatnim czasie nabrało nowego znaczenia. Obecność pacjentów i specyfika opieki medycznej w szpitalach wymuszają zapewnienie wielopoziomowego systemu bezpieczeństwa obejmującego wszystkie zdarzenia począwszy od parkowania i zgłoszenia w rejestracji, przez wizytę u specjalisty, hospitalizację, aż po wypis.

28-09-2020
Standardy jakościowe w telemedycynie

Pandemia COVID-19 była katalizatorem ułatwiającym upowszechnienie usług zdalnych w ochronie zdrowia na całym świecie, również w Polsce. Wiele wskazuje jednak na to, że ten sposób opieki zdrowotnej pozostanie również po ustąpieniu zagrożenia epidemicznego. Dlatego tak istotne jest przygotowanie i wdrożenie odpowiednich standardów jakości w tej dziedzinie.

Robot mobilny firmy UVD-Robots
05-06-2020
Mobilny robot do dezynfekcji

Mobilny robot do dezynfekcji stworzony przez duńską firmę UVD-Robots znalazł zastosowanie w ponad 50 szpitalach na całym świecie. Jest to realne wsparcie dla szpitali w dobie pandemii COVID-19, ale także po czasie koronawirusa znajdzie realne zastosowanie.

05-06-2020
System przypominający o higienie rąk

Duńska firma Sani Nudge przygotowała prosty system do przypominania o denzyfekcji/umyciu dłoni. Pagery łączą się z dozownikami płynu antybakteryjnego
i komunikują pracownikom obowiązek zachowania higieny.

03-06-2020
Automatyczna terapia tlenowa

Opracowany przez firmę O2Matic system podawania tlenu jest w pełni zautomatyzowany i pozwala precyzyjnie dawkować tlen, nie angażując do tego pracowników szpitala. System jest również zgodny z zaleceniami WHO dotyczącymi leczenia COVID-19. Jest dostępny zarówno na wynajem, jak i w sprzedaży

02-06-2020
Fizjoterapia online dla osób prowadzących siedzący tryb życia

Fizjoterapeuci z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przygotowali ćwiczenia zapobiegające schorzeniom związanym z siedzącym trybem życia i pracą biurową. Udostępniają je online wraz z odnośnikami do materiałów wideo

17-05-2020
Jak korzystać z telemedycyny – poradnik

Telemedyczna Grupa Robocza przygotowała specjalne poradniki dla lekarzy i pacjentów pozwalające lepiej przygotować się do zdalnej konsultacji.