Sztuczna inteligencja pomoże medykom podjąć decyzję

05-06-2020
Sztuczna inteligencjaSztuczna inteligencja / Sztuczna inteligencja

Opracowane przez duńską firmę Corti oprogramowanie Triage – oparte na zaawansowanej analityce danych i nauczaniu maszynowym – pozwala przewidzieć nagłe zatrzymanie akcji serca i automatycznie wzywa pomoc.

PODSTAWOWE INFORMACJE

  • Kto wdrożył: dyspozytornia pierwszej pomocy w Kopenhadze
  • Technologia: oprogramowanie oparte na zaawansowanej analityce danych i nauczaniu maszynowym pozwala przewidzieć nagłe zatrzymanie akcji serca
  • Kategoria: opieka pozaszpitalna
  • Data i miejsce wdrożenia: 2020, Dania
  • Zaangażowane strony: Firma Corti, Health Tech Hub Copenhagen, dyspozytornia pierwszej pomocy w Kopenhadze

Analiza danych w czasie rzeczywistym stała się jednym z kluczowych procesów współczesnego świata. Zrewolucjonizowała świat finansowy, reklamy i rozrywki. Teraz zmienia medycynę. Rozwiązania wykorzystujące zaawansowaną analizę danych w czasie rzeczywistym mogą być dużym wsparciem w podejmowaniu decyzji przez lekarza. Przykładem jest oprogramowanie Corti, które wsparte jest dodatkowo technologią machine learningu, dzięki czemu automatycznie i autonomicznie rozwija się.

O FIRMIE

Corti jest duńskim startupem zajmującym się szkoleniem sztucznej inteligencji. Rozwiązania firmy znajdują zastosowanie w obszarze medycznym. Oprogramowanie Triage jest obecnie głównym produktem firmy, który znajduje zastosowanie w Danii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.

PROBLEM

  • konieczność opieki zdrowotnej w okresie poszpitalnym
  • brak technologicznego (opartego na algorytmie) wsparcia decyzyjnego

ROZWIĄZANIE

  • Automatyczny system zapewnia realne wsparcie w podejmowaniu decyzji przez lekarzy i ratowników medycznych

Corti Triage to platforma oparta na zaawansowanym uczeniu maszynowym i przetwarzaniu języka naturalnego. Zapewnia wsparcie w podejmowaniu decyzji w czasie rzeczywistym dla osób dzwoniących pod numer alarmowy w celu dokładnego i szybkiego segregowania i diagnozowania szeregu krytycznych chorób, takich jak zatrzymanie akcji serca, udar mózgu i innych, w tym również COVID-19.

Jest to wyjątkowo przydatne rozwiązanie jako wsparcie lekarzy w podejmowaniu decyzji medycznych w czasie rzeczywistym. Technologia jest przeszkolona w zakresie 100 tys. połączeń alarmowych i jest w stanie rozpoznać określone wskaźniki, wzorce oddychania, słowa kluczowe i inne znaczące markery, przez co może ukierunkować odpowiednie działania personelu medycznego.

Funkcje platformy obejmują m.in. przypominanie osobom udzielającym pierwszej pomocy o konieczności noszenia osobistego wyposażenia ochronnego w przypadku wykrycia pacjenta z COVID-19 wysokiego ryzyka.


WIĘCEJ INFORMACJI O FIRMIE ZNAJDZIESZ TUTAJ

KORZYŚCI

Automatyzacja w wsparcie w podejmowaniu decyzji w czasie rzeczywistym dla osób dzwoniących pod numer alarmowy.

OKIEM KLIENTA

Według danych Health Tech Hub Copenhagen zwiększono skuteczność prawidłowego rozpoznania incydentu z 73% przypadków do  95%.