Zarejestruj się na Forum e-Zdrowia 2020
Cyfrowa transformacja systemu opieki zdrowotnej w czasach przełomu oraz szanse i kierunki rozwoju e-zdrowia będą wiodącymi tematami tegorocznej edycji międzynarodowej konferencji Forum e-Zdrowia. Odbędzie się ona w dniach 17-19 listopada 2020 w formule online.
Pandemia COVID-19 przyspieszyła cyfrową transformację w obszarze zdrowia na świecie i w Polsce, a świadomość znaczenia e-zdrowia rośnie – podkreślają organizatorzy konferencji. Rozwiązania wykorzystujące nowoczesne technologie umożliwiające zdalne świadczenie usług zdrowotnych okazały się skuteczne, a także obniżyły ryzyko przenoszenia się koronawirusa.
– Cyfrowe zdrowie na świecie jest już częścią codziennego życia. Cyfrowa transformacja, przyspieszana przez pandemię, zmienia obszar zdrowia, ale zakres i jakość wprowadzanych rozwiązań zależą od dialogu i współpracy wszystkich – mówi Artur Pruszko, dyrektor Forum e-Zdrowia.
Uczestnicy tegorocznej edycji Forum e-Zdrowia będą rozmawiać o głównych aspektach przełomu i jego skutkach w skali globalnej i lokalnej. W roli prelegentów i panelistów wystąpią polscy i zagraniczni eksperci reprezentujący ekosystem zdrowia, w tym stronę rządową i samorządową, środowiska medyczne, dostawców świadczeń zdrowotnych i technologii oraz środowiska pacjentów.
To jedyne wydarzenie tej rangi w Polsce poświęcone w całości tematowi e-zdrowia. Przejrzeć program oraz zarejestrować się jako uczestnik Forum można na stronie Forum e-Zdrowia 2020.
Pierwszy dzień konferencji będzie poświęcony najważniejszym aspektom cyfrowego przełomu oraz jego skutkom w Polsce i na świecie. Nie zabraknie konkretnych przykładów wdrożeń technologii w praktyce ochrony zdrowia – w szpitalach w Polsce, Danii, Izraelu i Wielkiej Brytanii.
Jednym z wiodących wątków drugiego dnia Forum będzie perspektywa i doświadczenie pacjenta. Według organizatorów, to człowiek powinien być najważniejszym elementem cyfrowej transformacji. Tematem kilku wystąpień i paneli będzie ciągłość opieki nad pacjentem w kontekście rozwiązań cyfrowych, przenoszenia ciężaru opieki z reaktywności na prewencję i teleopiekę.
Trzeciego dnia uczestnicy konferencji spojrzą w przyszłość: tematami będą bowiem sztuczna inteligencja wspomagająca proces podejmowania decyzji przez lekarzy i menedżerów zdrowia, cyfrowe narzędzia terapeutyczne oraz wykorzystywanie big data w systemach opieki zdrowotnej.
Jak podkreślają pomysłodawcy konferencji, Forum e-Zdrowia to od lat istotne wydarzenie dotyczące cyfrowej transformacji w obszarze zdrowia w Polsce. Spotkania i dyskusja z globalnymi liderami w obszarze e-zdrowia, m. in. Integrating the Healthcare Enterprise (IHE) Europe i Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS) służą wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w tej dziedzinie oraz opracowaniu rekomendacji dla zmian w Polsce.
Organizatorami Forum są Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych.
Wydarzenia
[tribe_mini_calendar]Polecamy
Raport Parlamentu Europejskiego o sztucznej inteligencji w medycynie
Wykorzystanie AI w medycynie i opiece zdrowotnej stało się w ostatnich latach przedmiotem badań naukowych, debat politycznych i celem dla aktywistów społecznych. Choć sztuczna inteligencja z pewnością może zostać wykorzystana dla podniesienia jakości opieki, niesie ze sobą nowe zagrożenia, które należy przewidzieć i im przeciwdziałać – piszą autorzy raportu sporządzonego przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.
Cyfrowe terapeutyki – najważniejsze bariery rozwoju
Ekosystem cyfrowych terapeutyków rozwija się błyskawicznie, jednak ich przydatność i wykorzystanie w procesie terapeutycznym ciągle nie jest zbyt wielkie. Dzieje się tak za sprawą kilku problemów, które wskazywali uczestnicy debaty HealthTechBuild.
Rekordowy wzrost inwestycji w technologie medyczne
Globalny rynek e-zdrowia rośnie jak na drożdżach. W tym roku firmy zajmujące się tą branżą zyskały łącznie od inwestorów 51,3 mld dolarów. Liderem w tej dziedzinie są Stany Zjednoczone.
Raport Boston Consulting: fundamenty nowej normalności
Nowa normalność będzie oznaczać opiekę bez ograniczeń czasu i miejsca – sugerują autorzy raportu przygotowanego przez Boston Consulting Group Digital Ventures. Kluczowe znaczenie dla rozwoju nowego modelu opieki zdrowotnej będą miały trzy obszary: AI, femtech oraz technologie koncentrujące się na zdrowiu psychicznym.