HIMSS Accelerate: sieć społecznościowa dla profesjonalistów medycznych
Uruchomiona przez HIMSS platforma Accelerate to nowy sposób na wymianę doświadczeń i komunikowanie się lekarzy, menedżerów zdrowia i dostawców usług dla tej branży.
Treści wysokiej jakości i możliwość elektronicznego networkingu mają być największymi zaletami nowej sieci. HIMSS uruchomił Accelerate 27 lipca, tuż przed startem swojej najważniejszej globalnej konferencji HIMSS21 , która odbyła się w dniach 9-13 sierpnia w Las Vegas.
Platforma ma umożliwiać wszystkim interesariuszom systemu ochrony zdrowia swobodną wymianę wiedzy i poglądów, organizacje będą mogły za jej pośrednictwem prowadzić szkolenia, a dostawcy sprzętu, oprogramowania i usług uzyskają nowy kanał kontaktu z klientami.
Accelerate jest otwarta dla wszystkich członków HIMSS i użytkowników indywidualnych. Obecnie jest ona dostępna przez przeglądarkę oraz dla użytkowników smartfonów Apple (aplikację można pobrać z App Store).
– Mamy za sobą doświadczenie dekad działalności i globalnej obecności oraz skalę tysięcy członków z ekspercką wiedzą. Jesteśmy przygotowani do uruchomienia tak ambitnego projektu – zapewnia Hal Wolf, szef HIMSS. Przypomniał, że w ciągu ostatnich czterech lat liczba aktywnych członków HIMSS wzrosła czterokrotnie – do 110 tysięcy, z czego ok. 36 tys. mieszka i pracuje poza Stanami Zjednoczonymi.
HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society) to amerykańska organizacja non-profit zajmująca się poprawą opieki zdrowotnej w zakresie jakości, bezpieczeństwa, opłacalności i dostępu poprzez najlepsze wykorzystanie technologii informatycznych i systemów zarządzania. HIMSS jest również partnerem Forum e-Zdrowia.
Dziennikarz specjalizujący się w popularyzacji medycyny i nowych technologii, konsultant ds. wydawniczych
Piotr Kościelniak kierował grupą magazynów popularnonaukowych Focus w wydawnictwie Burda Media Polska, gdzie uruchomił nowe tytuły zajmujące się m.in. medycyną, nowymi technologiami, psychologią i historią. Wcześniej kierował działem Nauki w dzienniku „Rzeczpospolita”, w ramach którego tworzył m.in. Rzecz o Zdrowiu, Styl Życia, a także Ranking Szpitali. Laureat nagród dla popularyzatorów nauki i problematyki medycznej.
Wydarzenia
[tribe_mini_calendar]Polecamy
Raport Parlamentu Europejskiego o sztucznej inteligencji w medycynie
Wykorzystanie AI w medycynie i opiece zdrowotnej stało się w ostatnich latach przedmiotem badań naukowych, debat politycznych i celem dla aktywistów społecznych. Choć sztuczna inteligencja z pewnością może zostać wykorzystana dla podniesienia jakości opieki, niesie ze sobą nowe zagrożenia, które należy przewidzieć i im przeciwdziałać – piszą autorzy raportu sporządzonego przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.
Cyfrowe terapeutyki – najważniejsze bariery rozwoju
Ekosystem cyfrowych terapeutyków rozwija się błyskawicznie, jednak ich przydatność i wykorzystanie w procesie terapeutycznym ciągle nie jest zbyt wielkie. Dzieje się tak za sprawą kilku problemów, które wskazywali uczestnicy debaty HealthTechBuild.
Rekordowy wzrost inwestycji w technologie medyczne
Globalny rynek e-zdrowia rośnie jak na drożdżach. W tym roku firmy zajmujące się tą branżą zyskały łącznie od inwestorów 51,3 mld dolarów. Liderem w tej dziedzinie są Stany Zjednoczone.
Raport Boston Consulting: fundamenty nowej normalności
Nowa normalność będzie oznaczać opiekę bez ograniczeń czasu i miejsca – sugerują autorzy raportu przygotowanego przez Boston Consulting Group Digital Ventures. Kluczowe znaczenie dla rozwoju nowego modelu opieki zdrowotnej będą miały trzy obszary: AI, femtech oraz technologie koncentrujące się na zdrowiu psychicznym.