NFZ wprowadził konsultacje wideo z pracownikami oddziałów
E-doradca do bezpłatna usługa pozwalająca odbyć rozmowę z pracownikiem oddziału NFZ za pomocą platformy Microsoft Teams. Rozmowę trzeba wcześniej umówić przez stronę Funduszu.
Jak informuje NFZ, z doradcą można rozmawiać jedynie na tematy ogólne, w tym m.in.: ubezpieczenie zdrowotne, prawo do świadczeń zdrowotnych, zasady udzielenia świadczeń i uprawnienia szczególne (krwiodawcy, kombatanci), ubezpieczenie dobrowolne, wysokość składki, refundacja i realizacja zleceń na wyroby medyczne, zwrot kosztów leczenia, zasady wypełniania wniosków itp.
Doradca nie rozwiąże jednak indywidualnej sprawy – takiej jak statusu ubezpieczenia czy braku dostępu do Internetowego Konta Pacjenta. Przed rozmową nie zweryfikuje również tożsamości rozmówcy.
Spotkania odbywają się wyłącznie w godzinach 8-16 w dni robocze. Konieczne jest również zarezerwowania telewizyty na stronie https://e-doradca.nfz.gov.pl/. Rozmowa może trwać maksymalnie 20 minut – a przedłużającą się konsultację pracownik może przerwać ze względu na kolejne zaplanowane spotkanie.
Wydarzenia
[tribe_mini_calendar]Polecamy
Raport Parlamentu Europejskiego o sztucznej inteligencji w medycynie
Wykorzystanie AI w medycynie i opiece zdrowotnej stało się w ostatnich latach przedmiotem badań naukowych, debat politycznych i celem dla aktywistów społecznych. Choć sztuczna inteligencja z pewnością może zostać wykorzystana dla podniesienia jakości opieki, niesie ze sobą nowe zagrożenia, które należy przewidzieć i im przeciwdziałać – piszą autorzy raportu sporządzonego przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.
Cyfrowe terapeutyki – najważniejsze bariery rozwoju
Ekosystem cyfrowych terapeutyków rozwija się błyskawicznie, jednak ich przydatność i wykorzystanie w procesie terapeutycznym ciągle nie jest zbyt wielkie. Dzieje się tak za sprawą kilku problemów, które wskazywali uczestnicy debaty HealthTechBuild.
Rekordowy wzrost inwestycji w technologie medyczne
Globalny rynek e-zdrowia rośnie jak na drożdżach. W tym roku firmy zajmujące się tą branżą zyskały łącznie od inwestorów 51,3 mld dolarów. Liderem w tej dziedzinie są Stany Zjednoczone.
Raport Boston Consulting: fundamenty nowej normalności
Nowa normalność będzie oznaczać opiekę bez ograniczeń czasu i miejsca – sugerują autorzy raportu przygotowanego przez Boston Consulting Group Digital Ventures. Kluczowe znaczenie dla rozwoju nowego modelu opieki zdrowotnej będą miały trzy obszary: AI, femtech oraz technologie koncentrujące się na zdrowiu psychicznym.