E-poradnia w Warsaw Genomics
Wideokonsultacje z ekspertami zajmującymi się m.in. genetyką i onkologią oferuje spółka Warsaw Genomics. Pacjenci mogą również skorzystać z porad związanych z zakażeniem koronawirusem.
Poradnia firmy działała wcześniej w trybie stacjonarnym, głównie wspierając Program Badamy Geny. Jak jednak wyjaśniają szefowie Warsaw Genomics, pandemia COVID-19 sprawiła, iż konieczne było opracowanie nowego modelu pracy gwarantującego bezpieczeństwo zarówno lekarzom, jak i pacjentom.
– Zagrożenie epidemią COVID-19 sprawiło, że w ciągu ostatnich kilku tygodni skupiliśmy się na zapewnieniu jak największej dostępności do testów molekularnych. Obecnie realizujemy do 3,5 tys. testów na koronawirusa w ciągu jednej doby – mówi dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics. – Uruchomienie e-poradni jest kolejnym krokiem mającym na celu zapewnienie pacjentom wsparcia przez bezpieczny dostęp do specjalistycznej opieki medycznej.
W ramach e-poradni pacjenci uzyskali dostęp do specjalistycznych konsultacji m.in. genetycznych, endokrynologicznych, onkologicznych, pediatrycznych i dla kobiet karmiących piersią. E-porada lekarska jest pełnoprawnym świadczeniem zdrowotnym i jest udzielana na takich samych zasadach jak tradycyjna wizyta w gabinecie – podkreślają przedstawiciele Warsaw Genomics. Lekarz może po takim spotkaniu wystawić e-receptę, e-zwolnienie, czy e-skierowanie na niektóre badania.
– Chcemy być poradnią, w której pacjenci mają możliwość łatwego dostępu do profesjonalnej, odpowiadającej na ich potrzeby porady, a lekarze czują się komfortowo i bezpiecznie. W trosce o najmłodszych pacjentów zabezpieczyliśmy również wizyty pediatryczne. – podkreśla prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.
Z e-porad mogą skorzystać aktualni pacjenci Warsaw Genomics, jak i osoby nowe – po zarejestrowaniu się. Umówić wideoporadę można przez platformę haloDoctor lub przez telefon. Trwająca do 15 minut e-porada lekarza ogólnego kosztuje 59 zł. Znacznie droższe są konsultacje specjalistyczne, których ceny sięgają 180-200 zł.
Więcej informacji pod adresem https://warsawgenomics.pl/poradnia
Dziennikarz specjalizujący się w popularyzacji medycyny i nowych technologii, konsultant ds. wydawniczych
Piotr Kościelniak kierował grupą magazynów popularnonaukowych Focus w wydawnictwie Burda Media Polska, gdzie uruchomił nowe tytuły zajmujące się m.in. medycyną, nowymi technologiami, psychologią i historią. Wcześniej kierował działem Nauki w dzienniku „Rzeczpospolita”, w ramach którego tworzył m.in. Rzecz o Zdrowiu, Styl Życia, a także Ranking Szpitali. Laureat nagród dla popularyzatorów nauki i problematyki medycznej.
Wydarzenia
[tribe_mini_calendar]Polecamy
Raport Parlamentu Europejskiego o sztucznej inteligencji w medycynie
Wykorzystanie AI w medycynie i opiece zdrowotnej stało się w ostatnich latach przedmiotem badań naukowych, debat politycznych i celem dla aktywistów społecznych. Choć sztuczna inteligencja z pewnością może zostać wykorzystana dla podniesienia jakości opieki, niesie ze sobą nowe zagrożenia, które należy przewidzieć i im przeciwdziałać – piszą autorzy raportu sporządzonego przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.
Cyfrowe terapeutyki – najważniejsze bariery rozwoju
Ekosystem cyfrowych terapeutyków rozwija się błyskawicznie, jednak ich przydatność i wykorzystanie w procesie terapeutycznym ciągle nie jest zbyt wielkie. Dzieje się tak za sprawą kilku problemów, które wskazywali uczestnicy debaty HealthTechBuild.
Rekordowy wzrost inwestycji w technologie medyczne
Globalny rynek e-zdrowia rośnie jak na drożdżach. W tym roku firmy zajmujące się tą branżą zyskały łącznie od inwestorów 51,3 mld dolarów. Liderem w tej dziedzinie są Stany Zjednoczone.
Raport Boston Consulting: fundamenty nowej normalności
Nowa normalność będzie oznaczać opiekę bez ograniczeń czasu i miejsca – sugerują autorzy raportu przygotowanego przez Boston Consulting Group Digital Ventures. Kluczowe znaczenie dla rozwoju nowego modelu opieki zdrowotnej będą miały trzy obszary: AI, femtech oraz technologie koncentrujące się na zdrowiu psychicznym.