E-poradnia w Warsaw Genomics

Warsaw Genomics

Wideokonsultacje z ekspertami zajmującymi się m.in. genetyką i onkologią oferuje spółka Warsaw Genomics. Pacjenci mogą również skorzystać z porad związanych z zakażeniem koronawirusem.

Poradnia firmy działała wcześniej w trybie stacjonarnym, głównie wspierając Program Badamy Geny. Jak jednak wyjaśniają szefowie Warsaw Genomics, pandemia COVID-19 sprawiła, iż konieczne było opracowanie nowego modelu pracy gwarantującego bezpieczeństwo zarówno lekarzom, jak i pacjentom.

– Zagrożenie epidemią COVID-19 sprawiło, że w ciągu ostatnich kilku tygodni skupiliśmy się na zapewnieniu jak największej dostępności do testów molekularnych. Obecnie realizujemy do 3,5 tys. testów na koronawirusa w ciągu jednej doby  – mówi dr hab. n. med. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics. – Uruchomienie e-poradni jest kolejnym krokiem mającym na celu zapewnienie pacjentom wsparcia przez bezpieczny dostęp do specjalistycznej opieki medycznej.

W ramach e-poradni pacjenci uzyskali dostęp do specjalistycznych konsultacji m.in. genetycznych, endokrynologicznych, onkologicznych, pediatrycznych i dla kobiet karmiących piersią. E-porada lekarska jest pełnoprawnym świadczeniem zdrowotnym i jest udzielana na takich samych zasadach jak tradycyjna wizyta w gabinecie – podkreślają przedstawiciele Warsaw Genomics. Lekarz może po takim spotkaniu wystawić e-receptę, e-zwolnienie, czy e-skierowanie na niektóre badania.

– Chcemy być poradnią, w której pacjenci mają możliwość łatwego dostępu do profesjonalnej, odpowiadającej na ich potrzeby porady, a lekarze czują się komfortowo i bezpiecznie. W trosce o najmłodszych pacjentów zabezpieczyliśmy również wizyty pediatryczne. – podkreśla prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Z e-porad mogą skorzystać aktualni pacjenci Warsaw Genomics, jak i osoby nowe – po zarejestrowaniu się. Umówić wideoporadę można przez platformę haloDoctor lub przez telefon. Trwająca do 15 minut e-porada lekarza ogólnego kosztuje 59 zł. Znacznie droższe są konsultacje specjalistyczne, których ceny sięgają 180-200 zł.

Więcej informacji pod adresem https://warsawgenomics.pl/poradnia

Piotr Kościelniak
Dziennikarz specjalizujący się w popularyzacji medycyny i nowych technologii, konsultant ds. wydawniczych

Piotr Kościelniak kierował grupą magazynów popularnonaukowych Focus w wydawnictwie Burda Media Polska, gdzie uruchomił nowe tytuły zajmujące się m.in. medycyną, nowymi technologiami, psychologią i historią. Wcześniej kierował działem Nauki w dzienniku „Rzeczpospolita”, w ramach którego tworzył m.in. Rzecz o Zdrowiu, Styl Życia, a także Ranking Szpitali. Laureat nagród dla popularyzatorów nauki i problematyki medycznej.