Ostatni moment na wypełnienie ankiet o internecie dla POZ i AOS
Tylko do piątku można wypełnić i odesłać ankietę na temat jakości i prędkości internetu w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Wzięcie udziału w tej akcji Ministerstwa Zdrowia daje szansę uzyskania dofinansowania na poprawę jakości połączeń.
Termin wysyłania ankiet został wydłużony do 7 sierpnia 2020 roku – i tym razem jest to termin ostateczny, podkreśla Ministerstwo Zdrowia. Ankieta została rozesłana z adresu logowanie@csioz.gov.pl w dniu 1 czerwca na adresy e-mail podmiotów wskazane w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Ewentualne pytania można również kierować na ten sam adres.
Zebrane dzięki tej ankiecie dane mają posłużyć do planowania działań Ministerstwa Zdrowia poprawiających jakość elektronicznych usług zdrowotnych. W oficjalnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje, że placówki POZ i AOS, które zaangażują się w powyższe działania będą miały szansę na uzyskanie dofinansowania mającego na celu poprawę jakości i prędkości internetu.
Wydarzenia
[tribe_mini_calendar]Polecamy
Raport Parlamentu Europejskiego o sztucznej inteligencji w medycynie
Wykorzystanie AI w medycynie i opiece zdrowotnej stało się w ostatnich latach przedmiotem badań naukowych, debat politycznych i celem dla aktywistów społecznych. Choć sztuczna inteligencja z pewnością może zostać wykorzystana dla podniesienia jakości opieki, niesie ze sobą nowe zagrożenia, które należy przewidzieć i im przeciwdziałać – piszą autorzy raportu sporządzonego przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.
Cyfrowe terapeutyki – najważniejsze bariery rozwoju
Ekosystem cyfrowych terapeutyków rozwija się błyskawicznie, jednak ich przydatność i wykorzystanie w procesie terapeutycznym ciągle nie jest zbyt wielkie. Dzieje się tak za sprawą kilku problemów, które wskazywali uczestnicy debaty HealthTechBuild.
Rekordowy wzrost inwestycji w technologie medyczne
Globalny rynek e-zdrowia rośnie jak na drożdżach. W tym roku firmy zajmujące się tą branżą zyskały łącznie od inwestorów 51,3 mld dolarów. Liderem w tej dziedzinie są Stany Zjednoczone.
Raport Boston Consulting: fundamenty nowej normalności
Nowa normalność będzie oznaczać opiekę bez ograniczeń czasu i miejsca – sugerują autorzy raportu przygotowanego przez Boston Consulting Group Digital Ventures. Kluczowe znaczenie dla rozwoju nowego modelu opieki zdrowotnej będą miały trzy obszary: AI, femtech oraz technologie koncentrujące się na zdrowiu psychicznym.