Pacjentocentryzm tematem specjalnej konferencji Fundacji My Pacjenci
Fundamentalnej zmianie pozycji chorego w systemie opieki zdrowotnej poświęcona będzie konferencja „Pacjentocentryzm – kiedyś i dziś”. Wydarzenie organizowane jest z okazji dziesięciolecia istnienia Fundacji My Pacjenci.
Już 7 czerwca 2022 roku wybitni eksperci dyskutować będą m.in. o najważniejszych kierunkach zmian w organizacji systemów ochrony zdrowia, roli profilaktyki, eliminacji tzw. długu zdrowotnego po pandemii, a także szansach i wyzwaniach związanych z e-zdrowiem.
Przewidziano cztery debaty, a w gronie gości mają znaleźć się m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, nowo wybrany prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong, prof. Agnieszka Mastalerz Migas, dyrektor Centrum e-Zdrowia Paweł Kikosicki, a także Artur Pruszko, dyrektor Forum e-Zdrowia.
Debaty będą transmitowane na żywo w serwisie YouTube 7 czerwca od godziny 9.45.
Wydarzenia
[tribe_mini_calendar]Polecamy
Raport Parlamentu Europejskiego o sztucznej inteligencji w medycynie
Wykorzystanie AI w medycynie i opiece zdrowotnej stało się w ostatnich latach przedmiotem badań naukowych, debat politycznych i celem dla aktywistów społecznych. Choć sztuczna inteligencja z pewnością może zostać wykorzystana dla podniesienia jakości opieki, niesie ze sobą nowe zagrożenia, które należy przewidzieć i im przeciwdziałać – piszą autorzy raportu sporządzonego przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.
Cyfrowe terapeutyki – najważniejsze bariery rozwoju
Ekosystem cyfrowych terapeutyków rozwija się błyskawicznie, jednak ich przydatność i wykorzystanie w procesie terapeutycznym ciągle nie jest zbyt wielkie. Dzieje się tak za sprawą kilku problemów, które wskazywali uczestnicy debaty HealthTechBuild.
Rekordowy wzrost inwestycji w technologie medyczne
Globalny rynek e-zdrowia rośnie jak na drożdżach. W tym roku firmy zajmujące się tą branżą zyskały łącznie od inwestorów 51,3 mld dolarów. Liderem w tej dziedzinie są Stany Zjednoczone.
Raport Boston Consulting: fundamenty nowej normalności
Nowa normalność będzie oznaczać opiekę bez ograniczeń czasu i miejsca – sugerują autorzy raportu przygotowanego przez Boston Consulting Group Digital Ventures. Kluczowe znaczenie dla rozwoju nowego modelu opieki zdrowotnej będą miały trzy obszary: AI, femtech oraz technologie koncentrujące się na zdrowiu psychicznym.