Polsko-Brytyjskie forum biznesu o cyfrowym zdrowiu i technologiach medycznych

07-03-2021

Jak nowe cyfrowe rozwiązania w ochronie zdrowia przyczyniają się do budowania szans dla biznesu w Wielkiej Brytanii i w Polsce będzie można usłyszeć podczas III Polsko-Brytyjskiego Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji już 10 marca 2021 roku.

Forum to szansa na poznanie opinii ekspertów i analityków rynku na temat najważniejszych wyzwań i trendów w obszarze cyfryzacji zdrowia. To również okazja do wysłuchania przedstawicieli polskiego i brytyjskiego biznesu oraz podzielenie się własnymi doświadczeniami z minionego roku. To wreszcie możliwość zbudowania sieci kontaktów i poznania się z potencjalnymi inwestorami, klientami i partnerami działającymi w branży technologii medycznych.

„Forum skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale również do osób zainteresowanych cyfrowym zdrowiem, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz świata akademickiego” – piszą organizatorzy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Podczas Forum odbędą się panele dyskusyjne dot. sektora medycznego, a także specjalna sesja B2B dla polskich i brytyjskich firm. Forum otworzą wystąpienia Roberta Tomanka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Grahama Stuarta Parliamentary Under Secretary of State (Minister for Exports), Department of International Trade oraz Grzegorza Słomkowskiego, członka zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

W programie przewidziane są dyskusje „Ryzyka i szanse – jakie są kluczowe i cyfrowe trendy kształtujące system ochrony zdrowia w Polsce i Wielkiej Brytanii?” oraz „Wspieranie innowacji w sektorze ochrony zdrowia w Polsce i Wielkiej Brytanii”. Analizowana będzie również współpraca między polskimi i brytyjskimi instytucjami zajmującymi się ochroną zdrowia oraz wzajemne inwestycje w tym sektorze gospodarki.

Forum ma w tym roku formułę online i będzie prowadzone w językach polskim i angielskim (zapewnione jest tłumaczenie symultaniczne). Sesje networkingowe prowadzone będą w języku angielskim.

Organizatorami jednodniowego wydarzenia są Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Departament for International Trade, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ambasada Brytyjska w Warszawie. Udział w forum jest bezpłatny, jednak zgłoszenia przyjmowane są tylko do 9 marca. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny.