Polsko-Niemiecka Konferencja e-Zdrowia już 2 grudnia

Spotkanie z niemieckimi firmami sektora cyfrowego zdrowia będzie okazją do dyskusji o wyzwaniach transformacji w tej dziedzinie oraz zaoferuje możliwość znalezienia partnerów biznesowych zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Do udziału organizatorzy zaprosili przedstawicieli sektora publicznego oraz firm z szeroko rozumianego obszaru ochrony zdrowia (środowisk medycznych, startupów, firm informatycznych, dystrybutorów) i innych zainteresowanych tematem rozwoju e-zdrowia w obu krajach. Konferencja umożliwi niemieckim organizacjom przedstawienie własnych doświadczeń z procesu cyfryzacji oraz dobrych praktyk, modeli transformacji i innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w tym kraju.

W konferencji wezmą udział m.in. Mikołaj Gurdała z EIT Health („Wyzwania cyfrowego zdrowia w Europie”), dr Lars Hunze z Federalnego Ministerstwa Zdrowia („Model cyfrowego zdrowia w Niemczech”), Piotr Węcławik z Ministerstwa Zdrowia („Model cyfrowego zdrowia w Polsce”) i Tomasz Judycki z Polskiej Izby Informatyki Medycznej („Cyfrowe zdrowie w Polsce – rynek telemedycznego IT”). Wraz z innymi ekspertami wezmą oni również w zaplanowanej podczas konferencji dyskusji panelowej poświęconej perspektywom rozwoju cyfrowego zdrowia.

Najważniejsze tematy z obszaru digital health w Niemczech przedstawią Sebastian Zilch, prezes Federalnego Zrzeszenia Dostawców IT dla Ochrony Zdrowia (bvitg e. V.) oraz dr Tim Suthau z UniTransferKlinik Lübeck GmbH. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele niemieckich firm zainteresowanych nawiązaniem kontaktów biznesowych z partnerami w Polsce. Przedstawią oni trendy w zakresie e-zdrowia w Niemczech oraz przykłady wdrożeń innowacyjnych produktów w tej dziedzinie.

Ze względu na sytuację pandemiczną organizatorzy z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) zdecydowali, że spotkanie odbędzie w formule online. Start konferencji zaplanowany jest na 2 grudnia o godz. 10. Po zakończeniu części konferencyjnej o godz. 15. przewidywane są spotkania B2B z przedstawicielami niemieckich firm.

Aby wziąć udział w konferencji konieczne jest zarejestrowanie się na stronie wydarzenia. Można tam również znaleźć dokładny plan spotkania oraz informacje o prelegentach i firmach.

Partnerem przedsięwzięcia jest Forum e-Zdrowia.

Piotr Kościelniak
Dziennikarz specjalizujący się w popularyzacji medycyny i nowych technologii, konsultant ds. wydawniczych

Piotr Kościelniak kierował grupą magazynów popularnonaukowych Focus w wydawnictwie Burda Media Polska, gdzie uruchomił nowe tytuły zajmujące się m.in. medycyną, nowymi technologiami, psychologią i historią. Wcześniej kierował działem Nauki w dzienniku „Rzeczpospolita”, w ramach którego tworzył m.in. Rzecz o Zdrowiu, Styl Życia, a także Ranking Szpitali. Laureat nagród dla popularyzatorów nauki i problematyki medycznej.