Ruszyła hybrydowa edycja konferencji Impact’20

Cyfryzacja to najskuteczniejsza odpowiedź gospodarki na wyzwania, jakie niesie świat po pandemii koronawirusa – przekonują eksperci podczas tegorocznej edycji Impact’20 Connected Edition driven by Metropolia GZM.

Impreza została przeniesiona z powodu epidemii COVID-19 do Warszawy i w dużej części prowadzona jest online. Tegoroczny Impact’20 umożliwia cyfrowy dostęp do niemal 20 godzin wystąpień treści na platformie Impact Online i na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz szereg dodatkowych, cyfrowych podcastów, webinarów i materiałów. Poprzednia, edycja Impact w sieci dotarła do 221 tys. widzów – twierdzą organizatorzy.

W tym roku Impact zgromadził 150 liderów z Polski i ze świata, którzy będą prowadzić prezentacje na żywo i online. Swój udział zapowiedzieli m.in. najwyżsi przedstawiciele polskiego rządu oraz szefowie największych międzynarodowych koncernów – decydenci nadający kształt polskiej gospodarce.

Co nowego w zdrowiu

Organizatorzy przewidzieli dziewięć ścieżek tematycznych – Mobility, Finance and E-commerce, Digital Industry, Energy, Green Economy and Planet Tech, Open Science, Applied AI, 5G and Cloud Solutions, Urban Next i wreszcie Next Health. W tej ostatniej kategorii wypowiadać się będą twórcy polityki zdrowotnej, przedstawiciele firm farmaceutycznych i start-upów, eksperci ds. badań i rozwoju i badacze.

O czym będą mówić? Przewidywana jest dyskusja o:

  • Planie rozwoju biotechnologii w Polsce: strategii skoku technologicznego
  • Przenoszeniu globalnych rozwiązań i pomysłów na poziom lokalny: jak stworzyć prawdziwie innowacyjny ekosystem biomedyczny w Polsce?
  • Digitalizacji systemu opieki zdrowotnej – od danych do wiedzy
  • Strategii farmaceutycznej: scenariuszach dla Polski i Europy
  • Bezpieczeństwie danych w opiece zdrowotnej: blockchain w opiece zdrowotnej (kontrola i śledzenie produkcji i sprzedaży leków; stosowanie blockchain w urządzeniach medycznych)
  • Open Data – uzyskiwanie i udostępnianie danych w obszarze biomedycyny
  • Wzajemnych połączeniach między sektorem opieki zdrowotnej, ubezpieczeń i nowych technologii
  • Roli nauki i przemysłu w krótko- i długookresowych wyzwaniach dla zdrowia: kolejne epidemie, rozwinięcie diagnostyki, profilaktyki, stres, starzejące się społeczeństwo
  • Inicjatywie Open Digital Health

Warto zobaczyć

W dniu 24.09.2020 (czwartek) podczas Impact’20 szczególnie polecamy dyskusję o cyfrowej dojrzałości Polski – „Digital Maturity – jak przyspieszyć cyfrową transformację”, w której mają wziąć udział m.in. Marek Zagórski (Ministerstwo Cyfryzacji), Gertruda Uścińska (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) i Paweł Borys (Polski Fundusz Rozwoju), a także Adam Marciniak (PKO BP) i Dariusz Piotrowski (Dell Technologies) zaplanowana na godzinę 10.40.

Tuż po niej przewidywane jest wystąpienie Ruthy Kaidar z Microsoft, która opowie o połączeniach między sektorem opieki zdrowotnej i nowych technologii.

O 11.25 ma odbyć się dyskusja „Quo vadis (tele)medycyno? – oczekiwane kierunki rozwoju usług e-zdrowia w Polsce”, w której wezmą udział Radosław Sierpiński (Agencja Badań Medycznych), Szymon Chrostowski (Fundacja Wygrajmy Zdrowie), Artur Prusaczyk (Centrum Medyczno-Diagnostyczne) i Adam Maciejczyk (Polskie Towarzystwo Onkologiczne).

Warto będzie również wziąć udział w sesji „Raport Digital Health – jak wyglądają innowacje w obszarze technologii medycznych w Polsce?” o 13.30. Wezmą w niej udział Mariusz Mulas (Roche), Przemysław Kurczewski (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), Jan Poleszczuk (Narodowy Instytut Onkologii) oraz Agnieszka Kister (Centrum e-Zdrowia).

Więcej o warunkach uczestnictwa oraz szczegółową agendę wydarzenia można znaleźć na stronie Impact’20.

Piotr Kościelniak
Dziennikarz specjalizujący się w popularyzacji medycyny i nowych technologii, konsultant ds. wydawniczych

Piotr Kościelniak kierował grupą magazynów popularnonaukowych Focus w wydawnictwie Burda Media Polska, gdzie uruchomił nowe tytuły zajmujące się m.in. medycyną, nowymi technologiami, psychologią i historią. Wcześniej kierował działem Nauki w dzienniku „Rzeczpospolita”, w ramach którego tworzył m.in. Rzecz o Zdrowiu, Styl Życia, a także Ranking Szpitali. Laureat nagród dla popularyzatorów nauki i problematyki medycznej.