Startuje Festiwal Cyfryzacji. Nie zabraknie wątków medycznych

29-09-2020

Fundacja Digital Poland już po raz drugi wspólnie z partnerami organizuje Festiwal Cyfryzacji – największą inicjatywę edukacyjno – technologiczną w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. Dziewiąty dzień będzie poświęcony technologiom i innowacjom w medycynie.

Jednym z ciekawszych wydarzeń z zakresu technologii w medycynie będzie pokaz możliwości najnowocześniejszych fantomów i symulacja wydarzeń szpitalnych. Odbędzie się on 9 października w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. To tam właśnie stworzono jedno z Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, w którym przyszłe pielęgniarki / przyszli pielęgniarze zdobywają umiejętności udzielania pomocy medycznej.

Odwzorowane sale szpitalne, fantomy i cała gama specjalistycznego sprzętu medycznego za ponad 3 miliony złotych pozwalają studentom pielęgniarstwa przed wejściem na oddział szpitalny w praktyczny sposób zweryfikować swoje umiejętności i przygotować się do pracy z prawdziwymi pacjentami.

Do odwiedzenia Centrum Symulacji Medycznej WSEI zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką nowoczesnego pielęgniarstwa i kierunków medycznych, a także tych, których ciekawią nowe technologie wykorzystywane w procesie dydaktycznym.

Dokładny program atrakcji można znaleźć tutaj

Formularz do zapisu na wydarzenie

Czas aktualizacji. Dlaczego Festiwal Cyfryzacji jest tak potrzebny?

Jak wynika z opracowanego przez Komisję Europejską rankingu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI 2019) połowa (54 proc.) mieszkańców Starego Kontynentu nie ma podstawowych umiejętności cyfrowych, a 52 proc. pracowników będzie potrzebować przekwalifikowania w związku z wdrażaniem nowych technologii. W tym rankingu Polska zajmuje 25. miejsce na 28 badanych państw.

Jesteśmy świadkami kolejnego przełomu w technologii. Skutki i konsekwencje rewolucji cyfrowej i AI, będą jednak zdecydowanie większe niż poprzednich – zarówno dla całych państw, jak i każdego z nas. Musimy zrobić wszystko, aby Polska nie pozostała na marginesie tych przemian oraz by żadna grupa społeczna nie została przez nią wykluczona. – Aleksander Kutela, Przewodniczący Rady Fundacji Digital Poland

Dlatego bardzo ważne jest rozwijanie nie tylko podstawowych umiejętności cyfrowych oraz odnajdowanie się w coraz bardziej zinformatyzowanym świecie, ale także edukacja, która pozwoli na rozwój i dostosowanie się do nowych warunków.

Festiwal Cyfryzacji to wyjątkowa inicjatywa edukacyjno-technologiczna na mapie wydarzeń poświęconych nowym technologiom i cyfryzacji w Polsce. Będziemy rozmawiać o nowych technologiach, ale w centrum stawiamy człowieka. Kładziemy nacisk na inspirację, edukację, rozrywkę, ale także poważną debatę z ekspertami i decydentami. W trakcie Festiwalu chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, by przybliżyć im nowe trendy technologiczne, pokazywać korzyści wynikające z digitalizacji w codziennym życiu i pracy, edukować i podnosić kompetencje cyfrowe. Technologie powinny służyć społeczeństwu, podwyższając jakość życia i zwiększając naszą produktywność. – Piotr Mieczkowski, Dyrektor Zarządzający Fundacją Digital Poland – organizatora Festiwalu Cyfryzacji. 

Festiwal Cyfryzacji został zaplanowany na 10 dni i będzie odbywać się w różnych miastach Polski. Impreza rozpocznie się 1 października uroczystą galą, w trakcie której wręczone zostaną nagrody Digital Shapers wyróżniające osobistości mające ponadprzeciętny wkład w rozwój cyfrowej gospodarki w naszym kraju. Poznamy także zwycięzców programu Think Big Grow Smarter UPC Polska i ogłoszone zostaną nominacje do nagrody Ambasadorów Polskich Innowacji (API Awards).

Forum e-Zdrowia jest Partnerem wydarzenia.