HIMSS Accelerate: sieć społecznościowa dla profesjonalistów medycznych

Platforma Accelerate na razie jest dostępna przez przeglądarkę oraz na smartfony z systemem iOS / HIMSS

Uruchomiona przez HIMSS platforma Accelerate to nowy sposób na wymianę doświadczeń i komunikowanie się lekarzy, menedżerów zdrowia i dostawców usług dla tej branży.

Treści wysokiej jakości i możliwość elektronicznego networkingu mają być największymi zaletami nowej sieci. HIMSS uruchomił Accelerate 27 lipca, tuż przed startem swojej najważniejszej globalnej konferencji HIMSS21 , która odbyła się w dniach 9-13 sierpnia w Las Vegas.

Platforma ma umożliwiać wszystkim interesariuszom systemu ochrony zdrowia swobodną wymianę wiedzy i poglądów, organizacje będą mogły za jej pośrednictwem prowadzić szkolenia, a dostawcy sprzętu, oprogramowania i usług uzyskają nowy kanał kontaktu z klientami.

Accelerate jest otwarta dla wszystkich członków HIMSS i użytkowników indywidualnych. Obecnie jest ona dostępna przez przeglądarkę oraz dla użytkowników smartfonów Apple (aplikację można pobrać z App Store).

– Mamy za sobą doświadczenie dekad działalności i globalnej obecności oraz skalę tysięcy członków z ekspercką wiedzą. Jesteśmy przygotowani do uruchomienia tak ambitnego projektu – zapewnia Hal Wolf, szef HIMSS. Przypomniał, że w ciągu ostatnich czterech lat liczba aktywnych członków HIMSS wzrosła czterokrotnie – do 110 tysięcy, z czego ok. 36 tys. mieszka i pracuje poza Stanami Zjednoczonymi.

HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society) to amerykańska organizacja non-profit zajmująca się poprawą opieki zdrowotnej w zakresie jakości, bezpieczeństwa, opłacalności i dostępu poprzez najlepsze wykorzystanie technologii informatycznych i systemów zarządzania. HIMSS jest również partnerem Forum e-Zdrowia.

Piotr Kościelniak
Dziennikarz specjalizujący się w popularyzacji medycyny i nowych technologii, konsultant ds. wydawniczych

Piotr Kościelniak kierował grupą magazynów popularnonaukowych Focus w wydawnictwie Burda Media Polska, gdzie uruchomił nowe tytuły zajmujące się m.in. medycyną, nowymi technologiami, psychologią i historią. Wcześniej kierował działem Nauki w dzienniku „Rzeczpospolita”, w ramach którego tworzył m.in. Rzecz o Zdrowiu, Styl Życia, a także Ranking Szpitali. Laureat nagród dla popularyzatorów nauki i problematyki medycznej.