Technologie medyczne dla kobiet
Innowacyjne rozwiązania techniczne służące poprawie zdrowia i dobrostanu kobiet będą tematem spotkania „Women first – Tech for Women”. Konferencja, której organizatorem jest ambasada Izraela, odbędzie się 26 maja 2022 roku.
Data oczywiście nie jest przypadkowa – tego dnia w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. A tematyka konferencji koncentruje się wokół zdrowia reprodukcyjnego kobiet. Rynek nowych technologii stosowanych do monitorowania zdrowia przyszłych matek to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów cyfrowego zdrowia. Temu poświęcony będzie pierwszy panel podczas konferencji – zaprezentowane zostaną rozwiązania nakierowane na diagnostykę i leczenie chorób kobiecych. To m.in. rozwiązanie AI do diagnostyki raka szyjki macicy, zdalnych badań czy terapii celowanych uwzględniających anatomię pań. Prezentowane będą również narzędzia technologiczne pozwalające na bardziej efektywne procedury zapłodnienia in vitro i implantacji zarodków, jak również pozwalające na lepszą opiekę nad niemowlętami.
Konferencja będzie również okazją do dyskusji o możliwościach i wyzwaniach inwestycyjnych związanych z femtech. Zdaniem ekspertów, choć potencjał rozwoju rynku technologii związanych ze zdrowiem kobiet jest ogromny, to ciągle zbyt mało rozwiązań projektowanych jest z myślą o potrzebach pań. Przed pandemią, w 2018 roku, przyciągały one zaledwie 5 proc. inwestycji, choć dotyczą połowy populacji. Pandemia COVID-19 i konieczność uruchomienia m.in. usług telemedycznych, jeszcze tę sytuacje pogorszyła.
Więcej informacji oraz link do rejestracji znaleźć można na stronie Izraelskiej Misji Handlowej w Polsce.
Wydarzenia
[tribe_mini_calendar]Polecamy
Raport Parlamentu Europejskiego o sztucznej inteligencji w medycynie
Wykorzystanie AI w medycynie i opiece zdrowotnej stało się w ostatnich latach przedmiotem badań naukowych, debat politycznych i celem dla aktywistów społecznych. Choć sztuczna inteligencja z pewnością może zostać wykorzystana dla podniesienia jakości opieki, niesie ze sobą nowe zagrożenia, które należy przewidzieć i im przeciwdziałać – piszą autorzy raportu sporządzonego przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego.
Cyfrowe terapeutyki – najważniejsze bariery rozwoju
Ekosystem cyfrowych terapeutyków rozwija się błyskawicznie, jednak ich przydatność i wykorzystanie w procesie terapeutycznym ciągle nie jest zbyt wielkie. Dzieje się tak za sprawą kilku problemów, które wskazywali uczestnicy debaty HealthTechBuild.
Rekordowy wzrost inwestycji w technologie medyczne
Globalny rynek e-zdrowia rośnie jak na drożdżach. W tym roku firmy zajmujące się tą branżą zyskały łącznie od inwestorów 51,3 mld dolarów. Liderem w tej dziedzinie są Stany Zjednoczone.
Raport Boston Consulting: fundamenty nowej normalności
Nowa normalność będzie oznaczać opiekę bez ograniczeń czasu i miejsca – sugerują autorzy raportu przygotowanego przez Boston Consulting Group Digital Ventures. Kluczowe znaczenie dla rozwoju nowego modelu opieki zdrowotnej będą miały trzy obszary: AI, femtech oraz technologie koncentrujące się na zdrowiu psychicznym.